Söke Cam Balkon Sistemleri
Söke Cam Balkon Sistemleri

Söke Cam Balkon Sistemleri

 

Balkon sistemleri, temelde camların alüminyum raylar içerisinde hareket ederek, balkonun uygun köşelerine, tüm camların katlanarak açılması temeline dayanmaktadır. Günümüzde şehir hayatının giderek daha yorucu, stresli olduğu düşünüldüğünde, insanlara evlerinde bir özgürlük alanı oluşturan balkonlar daha da önem kazanmaktadır. 

 

Eskiden balkonlar PVC, Alüminyum Doğrama ve Panjur gibi malzemelerle kapatılarak tamamen kapalı bir ortam haline getirilirdi. Ancak bu malzemelerle kapatılan balkonlar,  balkon işlevini yitirerek evin herhangi bir odasından farkı kalmazdı. Cam balkon sistemlerinin geliştirilmesiyle bu durum ortadan kalkmış oldu. Balkonun camla kapatılma sistemleri sayesinde, balkonlar asıl işlevlerini kaybetmeden,  camların bir tarafa toplanması suretiyle istenildiği zaman açılan, camların kapatılması suretiyle de istenildiği zaman kapanan bir esnekliğe sahip oldular. Böylece balkonlar dört mevsim kullanılır oldu.


Balkonların alternatif malzemelerle kapalı hale getirilmesi, binanın dış görünüşünü bozarak ortaya çirkin görüntülerin çıkmasına neden olmaktaydı.  Ancak Cam balkon uygulamaları ile asıl bileşeninin cam olması ve şeffaflığı sayesinde binanın görüntüsüne herhangi bir zarar vermediği gibi mimariye yede uyum sağlayarak estetik bir görüntü sağlamaktadır. İklim şartları, balkonların cam balkona dönüştürülmesi sayesinde, kullanıcıları etkilemez. Aynı zamanda cam balkon sistemleri toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, balkonlarda yuvalanabilen hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmeyen dış ortam şartlarından korunma sağlar.


Cam balkon sistemlerinde kullanılan camlar  “temperli” veya “lamine” güvenlik camlarıdır. Dolayısıyla camların kırılması sonucu olası zararlar engellenmiş olmaktadır.


–  Cam balkon sistemlerinin faydalarını özetlemek gerekirse;


–  Cam balkon sistemleri, istenildiği zaman açılabilen, istenildiği zaman kapatılabilen yapısı nedeniyle, balkonları kullanışlı ve konforlu bir yaşam alanı haline getirir.


– Cam balkon sistemleri, evlerin genel mimarisine uyum sağlayarak estetik bir görüntü oluşturur.


– Cam balkon sistemleri, esnek kullanım kolaylığı sayesinde  iklim şartları ne olursa olsun balkonu istenilen biçimde  kullanma imkanı sağlar.


– Cam balkon sistemleri, toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, balkonlarda yuvalanabilen hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmeyen dış ortam şartlarından korunma sağlar.


– Cam balkon sistemleri, ısı bariyerli profillerle üretilen sitemlerde ray profil gruplarında dış ortam ile iç ortamı birbirinden ayırarak ısı yalıtımı sağlar.


–  Cam balkon sistemleri, temper işlemi uygulanmış ısıcamlı sistemlerde, manyetik birleşimler sayesinde mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014